Trečiadienis, 11 rugsėjo, 2024
InterjerasVonios kambario ABC: kaip išsaugoti erdvę?

Vonios kambario ABC: kaip išsaugoti erdvę?

Vonios kambario interjere šiemet vyrauja su funkcionalumu ir tvarumu deranti estetika – minimalizmas, natūralios medžiagos, tvarūs ir technologijas integruojantys sprendimai. Tačiau ne kiekvienuose namuose pavyksta sukurti lyg iš katalogo trauktą vonios kambarį, daugeliui žmonių koją kiša erdvės trūkumas, vamzdynai ir santechnikos išdėstymas, taip pat – biudžetas.

Interjero dizainerė pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį įsirenginėjant naują vonios kambarį ir atnaujinant seną.

Karaliauja SPA stilistika ir minimalizmas

„Vonios kambario interjere šiandien vyrauja medis, akmuo ir mikrocementas. Populiarūs žemės tonai, smėlio, molio ir terakotos spalvos, suteikiančios ramybės ir atsipalaidavimo jausmą. Interjeruose karaliauja minimalizmas, švarios linijos, aiškios formos, mažai dekoracijų“, – šiųmetes vonios kambario interjero tendencijas apibendrina interjero dizainerė Greta Bitinaitė. 

Greta Bitinaitė
Greta Bitinaitė

Pasak jos, populiarumo nepraranda SPA stilistika – medžio tašeliai, akmuo, ramus apšvietimas. Taip siekiama sukurti prabangos ir atsipalaidavimo atmosferą. Neatsiejama vonios kambario dalimi tampa ir tvarūs sprendimai bei technologijos, pradedant pažangiais apšvietimo sprendimais, baigiant išmaniaisiais veidrodžiais bei dušų valdymu.

Kokybiškų medžiagų ir prioritetų svarba

Pagrindinį vaidmenį kuriant interjerą, užtikrinant jo praktiškumą, ilgaamžiškumą bei funkcionalumą, pasak dizainerės, vaidina pasirinktos medžiagos ir apdaila. „Renkantis medžiagas, derėtų atsižvelgti į spalvų paletę ir tekstūrų derinimą. Taip pat vertėtų rinktis aukštos kokybės medžiagas ir apdailą – tai užtikrina vonios kambario ilgaamžiškumą ir atsparumą drėgmei“, – sako G. Bitinaitė.

Pasak dizainerės, įrenginėjant vonios kambarį pirmiausia reikėtų sudaryti išsamų planą, apimantį visus sprendimus – nuo santechnikos iki apdailos. „Tuomet seka prioritetai – nusistatykite, kurie punktai jums yra svarbiausi – kokybiška santechnika, plytelės ar keramika – ir sutelkite biudžetą būtent į juos“, – pataria G. Bitinaitė.

Anot jos, svarbu išlaikyti kainos ir kokybės balansą: jeigu pasirinkote itin kokybiškus ir brangius santechnikos sprendimus ar prabangų akmenį, baldų dizainui galima skirti mažiau dėmesio.

Baldų ir santechnikos „miksavimas“

„Derėtų laikytis nuoseklumo medžiagose ir tekstūrose – naudojant vienodas ar panašias medžiagas grindyse, sienose ir baldų fasaduose, galima sukurti vientisą ir harmonizuotą erdvę, kuri atrodys didesnė ir mažiau apkrauta. Vertėtų rinktis tokius baldų ir santechnikos sprendimus, kurie užima mažiau vietos, bet išlieka funkcionalūs“, – sako G. Bitinaitė.

Jai pritaria ir „Geberit“ atstovas Lietuvoje Tadas Ivanauskas, teigiantis, kad nuoseklų ir harmoningą vonios kambario interjerą už prieinamą kainą galima sukurti derinant skirtingų serijų vonios kambario baldus ir praustuvus.

„Esama daugybės galimybių derinti skirtingų serijų gaminius pagal individualius dizaino, funkcionalumo ir biudžeto poreikius, – sako T. Ivanauskas. – Pavyzdžiui, „Mix & Match“ vonios kambario serijų derinimo konceptas leidžia harmoningai suderinti trijų – „Geberit ONE“, „Acanto“ ir „iCon“ serijų gaminius: pasirinkus vienos serijos praustuvą, galima lengvai jį priderinti prie kitos serijos spintelės ir šitaip planuoti vonios kambarį pagal savo nuožiūrą, neprisirišant prie vienos serijos asortimento.“

Pasak G. Bitinaitės, derinant skirtingų serijų gaminius, galima optimizuoti išlaidas, tai padeda neviršyti biudžeto ir pasiekti norimą rezultatą.

Kaip išsaugoti erdvę mažoje patalpoje?

Dažniausi iššūkiai, su kuriais susiduriama įrenginėjant vonios kambarį, yra vamzdynų ir santechnikos išdėstymas bei erdvės trūkumas. „Statytojo jau paruoštas santechnikos išdėstymas dažnai neatitinka kliento poreikių, o vonios kambariai dažniausiai būna suplanuoti itin maži ir sunku į juos sutalpinti viską, apie ką svajoja klientas, – pastebi G. Bitinaitė.

Siekiant išsaugoti erdvę, pasak jos, reikėtų išnaudoti kambario aukštį ir rinktis aukštesnius baldus. „Gelbsti veidrodžiai, kurie optiškai padidina erdvę ir sukuria šviesos pojūtį. Mažiau vietos užima priglaistomi, į paviršius įmontuojami šviestuvai bei vonios ir dušo zonoje įrengtos nišos daiktams laikyti. Taip pat vertėtų pagalvoti apie pakabinamas spinteles ir praustuvus – tai suteikia papildomos grindų erdvės“, – pastebi interjero dizainerė.

Pasak T. Ivanausko, daugiau vietos vonios kambaryje padeda sukurti ir „Mix & Match“ koncepto asortimentas: „Spintelės turi daugiau vietos stalčiuose, nėra tradicinės išpjovos sifonui, o derinant skirtingų serijų spinteles su skirtingais praustuvais galima vizualiai padidinti visą vonios kambarį. Tai – praktiškas požiūris į dizainą, nes mūsų sprendimai sukurti taip, kad juos būtų galima lengvai integruoti išsaugant erdvės, švaros ir minimalizmo pojūtį.“

Paprasti būdai atnaujinti seną vonios kambarį

Vonios kambario išvaizdą drastiškai pakeisti gali ir maži, didelio biudžeto nereikalaujantys sprendimai. G. Bitinaitė pataria pakeisti aksesuarus ir furnitūrą – naujos rankenos, kabliukai, rankšluosčių laikikliai, lentynos gali pakeisti bendrą vaizdą.

„Naujas veidrodis, ypač su integruotu apšvietimu arba dekoratyviu rėmu, kaip ir stilingas šviestuvas, gali pastebimai pagerinti vonios kambario išvaizdą. Modernumo ir švaros pojūtį suteikia ir naujos dušo užuolaidos ar stiklo sienelė. Itin populiarus, tik didelio kruopštumo reikalaujantis būdas atnaujinti vonios kambarį yra sienų arba plytelių perdažymas. Vertėtų rinktis neutralias spalvas“, – pataria G. Bitinaitė. Ji priduria, kad naują išvaizdą vonios kambariui suteikia nauji tekstilės gaminiai, tačiau svarbiausias patarimas yra tvarkingos aplinkos išlaikymas ir užtikrinimas, kad vonios kambarys būtų švarus.

Susiję straipsniai
- Reklama -

Paskutiniai tekstai