Pirmadienis, 22 liepos, 2024
ProjektaiVilniaus rajone išdygs „Alwark“ biurai

Vilniaus rajone išdygs „Alwark“ biurai

Krovos, sandėliavimo, uostų, oro uostų bei komunalinės technikos paslaugas teikianti bendrovė „Alwark“ kitąmet įsikurs naujame biure Kleivinėje, Vilniaus rajone.

Bendrovė sudarė strateginę ilgalaikės nuomos sutartį su „Prosperus Asset Management“ valdomu investiciniu fondu „PREF IV“, kuris pagal specialų „Alwark“ užsakymą pastatys naują pastatą ir jį išnuomos bendrovei.

Projekto startas duotas įkasant simbolinę kapsulę, darbus planuojame baigti 2025 m. pirmo ketvirčio pabaigoje.

Naujo „Alwark“ biurų pastato bendras plotas sieks 4 750 kv.m., o jame dirbs apie 80 darbuotojų. Tai moderni ir funkcionali erdvė, kurioje bus įrengti ofisai, servisas bei sandėlis.

Skelbiama, kad pastate bus įdiegta nauja „Hanel Lean-Lift“ sistema, padedanti maksimaliai išnaudoti pastato erdvę. Ši technologija leis padidinti sandėliavimo erdvę, naudojamo ploto efektyvumą bei sumažinti veiklos sąnaudas.

Tam, kad nauja pastato erdvė taptų dar funkcionalesnė, joje bus įrengta ir speciali demonstracinė zona, skirta autonominiam „Linde L-MATIC“ padėklų krautuvui važinėti.

Į naująjį pastatą įsikels ir statybų, uostų krovos ir karjerų technikos bendrovė „Mobile Heavy Machinery“ (MHM). Naujajame biure įsikurs apie 25 įmonės darbuotojus – administracija, servisas, atsarginių dalių specialistai bei bus įrengta ekspozicinė erdvė.

Kaip teigia „Prosperus Asset Management“ fondo valdytojas Mindaugas Jusius, nors „build to suit“ verslo modelis, kai įmonės pačios neperka nekilnojamojo turto, o užsako jį pastatyti ir vėliau išsinomuoja yra labai populiarus Vakarų šalyse, tačiau Lietuvoje jis yra taikomas vis dar ganėtinai retai.

„Tai yra mūsų rinkoje gan retai sutinkama inovacija, bet Vakarų šalyse ji yra labai populiari. Vakaruose verslas yra labiau susikoncentravęs į savo veiklą ir daro tai, ką geriausiai išmano. Dažnu atveju nekilnojamo turto valdymas nebūna susijęs su ta veikla, kokią vykdo verslas.

Toks pastatų ilgalaikės nuomos principas suteikia galimybę verslams investuoti į savo pagrindinį verslą, daugiau uždirbti bei atsikratyti visų rūpesčių, susijusių su nekilnojamu turtu. Todėl „Alwark“ sprendimas pasinaudoti Vakarų šalių pasitvirtinusiomis strategijomis tampa išmintinga investicija į įmonės ateitį“, – pažymi M. Jusius.

Susiję straipsniai
- Reklama -

Paskutiniai tekstai